DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZ

İran, BM Güvenlik konseyinden derhal Serevan terör olayını ele almasını istedi

İran İslam cumhuriyetinin BM temsilcisi, BM Güvenlik konseyinden İran’ın güney doğusunda yer alan Serevan’daki terör olayını derhal ele almasını istedi.

İran İslam cumhuriyetinin BM temsilcisi Muhammed Hazai, dün Pazartesi günü BM Güvenlik Konseyi dönem başkanına bir mektup göndererek, 14 İran sınır koruma gücünün şehid edildiği ve 6 askerin de yaralandığı Cuma günü geceki kanlı terör olayına temasla Güvenlik konseyin derhal ve uygun bir şekilde bu vahşet olayı karşısında tavır almasını istedi.

“Ceyş’ul Adl” isimli terör örgütünün bu terör saldırısının sorumluluğunu üstlendiğini hatırlatan İran İslam cumhuriyetinin BM temsilcisi, mevcut delillerden bu teröristlerin yurt dışından ülke içine nüfuz ettiklerini gösterdiğini bildirdi.
Hazai, BM Güvenlik Konseyinin bu kanlı terörist saldırı karşısında takınacağı uygun tavrın bir taraftan Ceyş’ul Adl terör grubu ve onları destekleyenlere ciddi bir mesaj olabileceği gibi diğer yandan bu korkunç cinayetin kurbanlarının ailelerine destek olacağını bildirdi.
İran İslam cumhuriyetinin BM temsilcisi, İran’ın gerekli tüm önlemleri alarak Ceyş’ul Adl isimli terör örgütüne gereken cezayı verme konusunda kararlı olduğunu ve bu husustu uluslar arası topluluk ve komşu ülkelerde işbirliği beklediğini bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı