DÜNYAİNSAN HAKLARIİranSuriye

İran: Suriye’ye saldırının sonuçları tahmin edilemez

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı, Suriye’ye askeri saldırı durumunda ve Suriye dostlarının muhtemel müdahalesi ile yaşanacak sonuçların tahmin edilemeyeceğini söyledi.

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Alaeddin Burucerdi dün akşam El-Alem haber kanalına verdiği demeçte, Amerika’nın Suriye’ye muhtemel saldırısı hakkında yaptığı açıklamada Suriyelilerin tepki gösterme konusunda ciddi olduklarını, doğal olarak Siyonistlerin onların karşı noktaları olduğunu, üstelik Suriye dostlarının da muhtemel müdahalesi dikkate alındığında sonuçların tahmin edilemeyeceğini belirtti.

Burucerdi Moskova’nın Suriye konusundaki tutumuna işaretle, Rusya filolarının, Ortadoğu’daki çıkarlarını korumak için teyakkuzda olduğunu ve bu yüzden Amerika’nın Suriye’ye saldırısı sonuçlarının tahmin edilemeyeceğini söyledi.

Siyonist rejimin bölgedeki maceraperestliğine işaret eden Burucerdi, 2010 yılından beri direnişe karşı 4 savaşın sonuçları Siyonistlerin demir kubbe projesinin işlevsiz olduğu gösterdiğini, üstelik Suriye’nin elindeki füzelerin direniş füzeleri ile kıyaslanamayacağını belirterek Şam’ın tepkisinin sıradan bir tepki olamayacağını söyledi.

Burucerdi Suriye’ye muhtemel saldırıda İran’ın tutumu ile ilgili olarak, “İran’ın direniş, Hizbullah ve diğer direniş gruplarına karşı ayrıca direniş ekseni olan Suriye konusundaki tutumu tüm dünya tarafından biliniyor” dedi.

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Alaeddin Burucerdi ayrıca Suriyeli teröristlerin el yapımı kimyasal bombalardan sarin gazı kullandıklarını vurgulayarak kimyasal silahlar teknolojisinin teröristlere verilmesinin ise Amerika, Avrupa ve tüm insanlığın tehdidi anlamında olduğu da sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı