DÜNYAFilistin

İşgal füzelerinin korkusuyla gözlerini kapatan Dina gözlerini bir daha açamadı

9 yaşındaki Filistinli kız DİNA HALİFE, savaşın başından bu yana savaş cehenneminden, barut kokusundan ve kan renginden uzak bir dünyaya kaçmak için gözlerini sımsıkı kapatmaktan başka bir yol bulamadı.

Dina, gözlerini kapatarak kurduğu dünyada evlerinin bahçesinde oynadığını ve günlük yaşamına normal bir şekilde devam ettiğini hayal ediyordu. Fakat tüm bunlar Dina için şimdilik sadece hayalden ibaretti.

Dina, savaşın korkusuyla kaçtığında ve gözlerini kapattığında istediği tek şey evlerinin bulunduğu bölgeyi çılgınca hedef alan işgal güçlerinin saldırılarından ailesiyle birlikte kurtulmaktı.

Filistinli kızın bu temennisinin üzerinden sadece birkaç dakika geçmişti ki, işgal topçusunun attığı dört top mermisi Dina ile umutları arasına düştü. Küçük kızın yüzüne ve vücudunun her yerine şarapnel parçaları isabet etti.

Eş-Şifa Hastanesi’nde Dina’ya refakat eden halası Beha Halife, Filistinli küçük kızın gözlerini açamadığını ve doktorların Dina’nın bir daha gözlerini açıp açamayacağının bilinmediğini söylediklerini bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı