DÜNYAFilistin

İşgal Güçleri Dün Gece 2 Kişiyi Yaraladı 6 Kişiyi de Tutukladı

Filistin halkına karşı zulümlerine devam eden işgal güçlerinin dün gece Nablus’un doğusunda bulunan Beyt Furik askeri geçiş noktasında işgal askerlerinin bulunduğu noktaya molotof attığı iddiasıyla Filistinli bir genci ağır bir şekilde yaraladığı belirtildi.

İşgal güçlerinin ateş açması sonucu iki kurşunla yaralanmış ve kalbi durmuş bir şekilde hastaneye getirilen Ahmed İzzet Hatatibe’nin (26) yoğun bakıma alındığını, kalbi tekrar çalıştırılan ve kanaması durdurulan gencin durumunun ciddiyetini koruduğunu ifade ettiler.

Dün (17 Eylül Perşembe) gece Filistinli genç Hatatibe, yanında bulunan arkadaşı Muhammed ile ikamet ettikleri beldeye dönerken, işgal askerleri içinde bulundukları araca ateş açtı. Saldırıda Ahmed İzzet Hatatibe ağır yaralandı. İsabet eden iki kurşun sebebiyle kan kaybı yaşamaya başladı. İşgal güçleri bir saat kadar ilk yardım ekibinin yaklaşmasını engelledi ancak daha sonra gelen ambulans Hatatibe’yi hastaneye götürdü. Ahmed Hatatibe hastaneye götürülürken arkadaşı Muhammed ise işgal güçleri tarafından tutuklandı.

Diğer taraftan dün gece Nablus’un güneyinde Filistinlilerin kullandığı bir araca ateş açan işgal güçleri araç sürücünü yaraladıktan sonra tutukladı. Kaynaklar, saldırı sonucu yaralanan ve ardından tutuklanan Filistinlinin kimliğiyle ilgili bir bilgiye ulaşamadıkları gibi, kendisinin ne durumda olduğunu da bilmediklerini ifade ettiler.

Ramallah ve Nablus’ta dün gece operasyonlar yapan işgal güçleri dört Filistinliyi gözaltına aldılar.

Operasyonlarla ilgili açıklama yapan işgal ordusu tutuklanan şahısların aranan kişiler olduğunu iddia ederek, bunların sorgu merkezlerine götürüldüklerini duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı