DÜNYAHABERLERORTADOĞU

İslam dünyası Arap liderlerin İsrail’le normalleşme ihanetini kabul etmez

İslami Mezhepler Üniversitesi Rektörü Seyyid Muhammed Hüseyni, İslam dünyasında kamuoyu ve Müslümanlar, bazı Arap liderlerin siyonist rejim İsrail’le normalleşme ihanetini asla kabul etmeyeceğini ve bu hainleri de affetmeyeceğini belirtti.

Salı günü dünya mustazafları asamblesinin düzenlediği ilk konferansta konuşan Hüseyni, BAE ve Bahreyn rejimlerinin İsrail ile normalleşme anlaşması,İslam dünyasında kaygılara yol açtığını belirtti.

Hüseyni, BAE ve Bahreyn rejimleri on yılı aşkın bir süredir korsan İsrail ile gizli ve resmi olmayan ilişkileri söz konusu olduğunu, ancak şimdi yüzlerindeki maske düştüğünü ve ilişkileri aleni ve resmi hale geldiğini kaydetti.

Hüseyni şöyle devam etti:

Amerika bazı Arap rejimlerin siyonist rejimle normalleşme anlaşması imzalamaları ve İran’a karşı ortak bir cephe kurmakla bazı hedeflerine ulaşabileceğini zannediyordu; ancak İran İslam Cumhuriyeti bölge ülkelerini Tel aviv ile askeri iş birliği yapmaları onlar için ağır sonuçları olacağı konusunda uyardı.

İslami Mezhepler Üniversitesi Rektörü Hüseyni, bazı Arap liderler İslami izzet ve itibarını siyonist rejimle normalleşme uğruna kaybettiklerini belirtti.

Amerika Başkanı Donald Trump’ın Arap rejimlerle siyonist rejim arasındaki ilişkileri normalleştirme doğrultusunda girişimleri sonucunda son aylarda BAE, Bahreyn ve Sudan rejimleri İsrail’le normalleşme üzerine anlaşmaya vardı.

Birinci dünya mustazafları asamblesi zirvesi Filistin ve normalleşme meselesini ele almak üzere, bugün Tahran’da telekonferans yöntemi ile düzenlendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı