DÜNYAİNSAN HAKLARIİran

“Nil’den Fırat’a” projeleri asla gerçekleşmeyecek

İran Kudüs ve İntifada Merkezi Başkanı Ramazan Şerif, İran’da ve dünyada yapılacak Kudüs günü ile ilgili bilgi vermek için basın toplantısı düzenledi.

Yurt içinden 800, yurt dışından 100 muhabirin katılacağı bu yılki Kudüs günü yürüyüşünün önemine vurgu yapan Ramazan Şerif, “Bölgedeki tüm çabaların hedefi, Kudüs’ün gerçek savunucuları olan direniş hattını kırmaktır” açıklamasında bulundu.

Kudüs gününde ümmetin ortak düşmanı olarak Amerika ve Siyonistleri bildiklerini yeniden haykıracaklarını belirten Şerif, İslam ülkelerinde özellikle Irak, Suriye ve Yemen’de olanların Filistin davasının her şeyin başında geldiği gerçeğini unutturmayacağını söyledi.

Bölgede gelişen olayların Siyonistlerin lehine işlediğini, zulümlerini devam ettirme ümitlerini çoğalttığını belirten Ramazan Şerif “Fakat onlar kendi elleriyle yaptıkları duvarların ardında hapis kaldılar ve “Nil’den Fırat’a” projeleri asla gerçekleşmeyecek” ifadesini kullandı.

Siyonistlerin Kudüs gününde İslam ülkelerinde Müslümanlar arasında fitne sokarak Kudüs Günü yürüyüşüne gölge düşürmek isteyebileceğini de belirten Ramazan Şerif, tekfirci düşünceye sahip IŞİD terör örgütünün de bu Siyonist hedefe hizmet için kurulduğunu belirtti.

İran İslam Cumhuriyetinin kurucusu ve İslam Devriminin önderi İmam Humeyni’nin (r.a) emriyle düzenlenen ‘Dünya Kudüs Günü’ yürüyüşlerine İran’da ve dünyanın değişik yerlerinde her sene milyonlarca kişi katılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı