DÜNYASuriye

Özgür Suriye Ordusu Generali Suriye Askerlerinin Elinde

Genç Bakış bölge kaynağı ÖSO’nun liderlerinden Mustafa Eş Şeyh’in Suriye askerine esir düştüğü bilgisini doğruladı. Eş Şeyh, devrimden sonra İslamcıları vuracaklarını söylemişti.

General Mustafa Eş Şeyh, Özgür Suriye Ordusu Yüksek Askeri Konsey Başkanı seçilmişti. Batı yanlısı askeri desteği istemesiyle ismini duyuran ve ABD’nin baskısıyla ÖSO içinde konsey başkanı seçilen Mustafa Eş Şeyh, ilk beyanatında Suriye devriminin laik ve sekürel bir yapıda olduğunu ve devrimden hemen sonra İslamcılarla savaşacaklarını söyleyerek kendisini duyurmuştu.

Eş Şeyh, son Halep çarpışmaları sırasında bölgeye geçerek Halep bölgesindeki çatışmaları organize etti. En son geçtiğimiz haftalarda sıklaşan ve havaalanı çevresinde iki tarafında ölüm kalım savaşına dönen çarpışmalarda Şam’da bulundu.

Suriye muhaberatının bölgede ÖSO generallerini yakalamak için havaalanı düşüyor görüntüsü verdiğini, bunun üzerine ÖSO komutanı olan ve aralarında Eş Şeyh’ten başka 2 generalin daha bulunduğu yüksek rütbeli komutanların son darbeyi indirmek amacıyla bölgeye geldiği bildirildi. Muhaberat ve ordunun kurduğu tuzağa çekilen eski generaller ve çok sayıda ÖSO mensubu tek bir operasyonda Suriye ordusunun eline düştü.

 Bölge kaynağının bildirdiğine göre bu ÖSO ve muhaliflere vurulan en büyük darbelerden birisi oldu.

Mustafa Eş Şeyh ve yanındakilerin kısa süre içinde Suriye tv lerine çıkarılacağı söyleniyor.

Generallerin haberin yayınlandığı şu saatlerde Şam’da güvenli bir bölgeye nakledildikleri bildiriliyor.

Haberi aynı zamanda Suriye devleti yanlısı sosyal medya birimleride duyurdu

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. cenabıhak muhterem esad evladıma ve dolayisiylen kahraman ordusuna halkına yerdım etmiş olup iblislerin baş uşaklarını kıskvrak yakalanmıştır hamdolsun zafere nail olmuştur hakkn yolu allah sizinledir islamın savaşçıları kahraman suriye ordusu ilen onu öndeeri esad evladım hürmetlerimlen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı