DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

Şimon Peres: Filistin direnişiyle yapılan ateşkese bağlı kalmaya hazırız

Siyonist işgal rejimi İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, Tel Aviv’in Gazze’deki Filistin direnişiyle yapılan ateşkese bağlı kalmaya hazır olduğunu söyledi.

Siyonist işgal radyosunun verdiği habere göre, Gazze ile varılan ateşkesi değerlendiren Peres, Gazze ile ateşkesin kendilerinde de karşılık bulacağını ifade etti.

Diğer taraftan Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu, Yahudilerin kutlayacağı Purim bayramının havasını bozmak için atılacak füzelere çok sert karşılık vermekle tehdit etti.

Gazze’de zorlu bir düşmanla karşı karşıya olduklarını belirten işgal ordusundaki siyasi ve güvenlik birimi başkanı Amus Gilat ise, sınırın İsrail tarafı ateşkesi görmeyecekse Gazze’nin de görmeyeceğini iddia etti.

Diğer taraftan Gazze ve buradaki direnişe karşı tehditlerine devam eden Siyonist Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman ordudan yeniden Gazze’yi işgal edip burayı Filistin direnişinden arındırmasını istedi.

Siyonist Savaş Bakanı Moşe Yaalon da daha önce yaptığı açıklamada, bölgedeki gerginlikten Hamas ve İslamî Direniş hareketlerini sorumlu tutmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı