DÜNYAHABERLERORTADOĞU

Siyonist Rejim Yahudi Ajansı merkezi ofisini Rusya’dan Azerbaycana Taşıdı

Siyonist Rejim Yahudi Ajansı düşündürücü bir eylem çerçevesinde merkezi ofisini Rusya’dan Azerbaycan Cumhuriyeti’ne taşıdı. Bu hususta Azerbaycan Cumhuriyeti’nin AB nezdindeki eski büyükelçisi Arif Şahmarlı olarak bilinen Arif Memmedov açıklamada bu

Yahudi Ajansı’nın ana görevi, gerçek Yahudilerin işgal altındaki Filistin topraklarına dönüşlerini sağlamak ve onlara yardımcı olmaktır. Dünya Yahudi toplumu ile ilgili meselelerle ilgilenen bu Siyonist örgüt, 1929’da kuruldu. Bu arada, “Ajansın” temsilciliği 1989’dan beri Sovyetler Birliği’nde ve merkezi de faaliyetlerini sürdürmektedir. Aslında, Sovyetler Birliği’nin çöküşünden üç yıl önce, bu ajans faaliyetlerine Sovyet cumhuriyetlerinde başladı. Aynı zamanda, Yahudi Ajansının şubesi 1992’den beri Rusya’daki Yahudi göçmenleri işgal topraklarına götürmekle meşgul ve Moskova’da temsilcilik ofisinde faaliyetlerini devam ettirmişti.

Bu bağlamda, “İlham Aliyev” hükümetinin, ırkçı İsrail rejimiyle dostluk iddiasına rağmen, yakında Azerbaycan Cumhuriyeti’nin sorunlarını çözmek için çok para ve zaman harcamak zorunda kalacağını şimdiden tahmin edebiliyoruz.

Azerbaycan cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ile Siyonistler arasındaki dostluğun zararları ise çok uzak olmayan bir gelecekte ortaya çıkacaktır. Böylece bu dostluklar “Aliyev” ailesinin Bakü yönetiminden çekilmesine ve Azerbaycan Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının yok edilmesine yol açabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı