İNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSuriye

Suriye Ordusu Lazkiye’de Yüzlerce Terörist’i Öldürdü,Aralarında Çok Sayıda Yabancı Var

İslami davet sitesi, Al alam kanalı haberinden elde ettiği bilgilere göre, Suriye ordusu Lazkiye kırsalında, aralarında yabancı teröristlerinde bulunduğu, yüzlerce teröristi öldürdü, onlarcasını da yaraladı.

 

Suriye Ordusu Az Önce Teröristlerin Halep’in Han Asel Bölgesine Saldırısını Geri Püskürttü. 54 Ölü

 

İslami davet sitesi, Alalam kanalın haberine dayandırdığı bilgilere göre, Suriye ordusu az önce, Teröristlerin Han Asel Bölgesine saldırı ve sızma Girişimini, geri püskürttü. Çıkan çatışmalarda, teröristlerden 54 kişi öldü, 25 terörist’te yaralandı.

Suriye Ordusu Cerbe ve Bihariye Beldelerinde Kontrolu Tamamen Sağladı

Suriye Ordusu, dün Şam kırsalına düşen el-Cerbe ve el-Bihariye beldelerinde teröristleri büyük can ve mal kaybına uğratarak kontrolü yeniden sağladı.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; söz konusu iki beldede yapılan nitelikli operasyonlarda teröristlere ait son yuva ve toplanma merkezlerini imha eden suriye ordusu aralarında elebaşların da bulunduğu çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdiğini, silah ve mühimmatlarına el konulduğunu ifade etti.

Ayrıca Suriye ordusu, el-Cerbe ve el-Bihariye bölgelerinde kontrolü sağlamadan önce el-İbada ve el-Ğariyfa beldelerinde kontrolü sağlamış, ondan önce ise Nisan’ın 23’ünde silah ve teröristlerin dağıtım merkezi durumundaki Uteyba bölgesinde kontrolü sağlamış, böylece Doğu Ğuta Bölgesinde teröristler ağır bir darbe almıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı