DÜNYAHABERLERSuriye

Suriye ordusuna yönelik roketatarlı saldırıda 4 kişi öldü

Rusya’nın Suriye’deki Savaşan Tarafları Uzlaştırma Merkezi başkan yardımcısı, Halep’in kuzeyindeki Suriye ordusuna ait bir kamyona yapılan füze saldırısının Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kontrol edilen bölgede konuşlu teröristler tarafından gerçekleştirildiğini duyurdu.

Sputnik’e göre, Rusya’nın Suriye’deki Savaşan Tarafları Uzlaştırma Merkezi müdür yardımcısı Vadim Kolit, Çarşamba sabahı, teröristlerin Halep eyaletinin kuzeyindeki Suriye ordusuna ait bir kamyona güdümlü füze ateşlediğini ve saldırıda Suriyeli 1 askerin öldüğünü, 3’ünün de yaralandığını bildirdi. 

Rus yetkili, Halep’in kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kontrolündeki bir bölgede teröristlerin ve yasadışı silahlı grupların faaliyet gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Habere göre, geçtiğimiz gün “İdlib”deki gerilimi azaltma bölgesinde terör örgütü “Nusra Cephesi’ mevzilerinden 29 saldırı kaydedildi.

Türk ordusu iki yılı aşkın bir süredir terörist olarak nitelediği  “PKK” ve “YPG” güçleriyle savaşma bahanesiyle Suriye topraklarını işgali, Suriye devletinin tepkisine ve kınamasına neden oluyor. /

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı