DÜNYAİranORTADOĞU

Suriye Savaşının Galibi Biziz

İran Dışişleri Bakan Yarımcısı Hüseyin Şeyh’ul İslam; “Bizlerin tüm mustazaf halklar karşısında büyük sorumlulukları vardır.”

Kutsal Savunma Haftası dolayısı ile düzenlenen programda konuşan İran Dışişleri Bakan Yarımcısı Hüseyin Şeyh’ul İslam zalimler ve mazlumlar arasındaki mücadelenin tarih boyunca var olduğunu belirterek, “Emperyalistler güçlü oldukları dönemlerde kendi çıkarları için başka topraklar üzerinde hakimiyet kurarak sömürmekteler. Bunun en iyi örneği olan Siyonistler mustazaf halkları sömürerek kendi teorileri olan Nil’den Fırat’a projesini gerçekleştirmek istemekler.” ifadelerini kullandı.

“Onların öngöremediği şey; İran İslam İnkılabının zaferi idi” diyen Hüseyin Şeyh’ul İslam İslam, İnkılabının gücünü halktan aldığını belirterek; “Milyonlar bu inkılaba destek vererek meydanlara akmıştır” açıklamasını yaptı.

Zulme kaşı duruşun İnkılapçı bir çizgi olduğuna işaret eden Hüseyin Şeyh’ul İslam: “Hak ve batıl savaşı yaşamaktayız. İmam Humeyni, kutsal savunmada ve Kudüs gününü ilan edişinde bu gerçeği yaşatmıştır” ifadelerini kullandı.

İmam’ın zamanın yezitlerine karşı Filistin intifadasını savunduğunu belirten Hüseyin Şeyh’ul İslam, İran milletinin bu tefekkür ile bugün direniş cephesini inşa ettiğine işaret etti.

Son olarak İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Şeyh’ul İslam Kudüs günün mustazaflar günü olduğuna işaret ederek; “Bizlerin tüm mustazaf halklar karşısında büyük sorumlulukları vardır.” açıklamasını yaptı.

Şeyh’ul İslam, Suriye krizinde Suriye halkının mazlum durumda olduğunu vurgulayarak; biz, mazlumdan yanayız ve Suriye halkının yanında duruyoruz bize göre Suriye’nin talihini sadece Suriye halkı belirleyebilir. Şeyh’ul islam sahadaki duruma işaret ederek, Suriye savaşının galibi biziz ve savaş teorisi bölgede işlerliğini kaybetmiştir. Amerika bölge için kader çizen tek ülke olmaktan çıkmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı