DÜNYASon DakikaSuriye

Suriye’de teröristlere ağır kayıplar verdirildi

Suriye ordusu son zaferlerinin devamında teröristlerden 65 kişiyi öldürdü ve teröristler tarafından silah deposu olarak kullanılan 40 metre uzunluğunda bir tünelin de imha edildiğini bildirdi.

Suriye ordu birliklerinin Halk Savunma Güçleriyle işbirliği içinde Lazkiye kırsalının kuzeyi Kamue ve el Kefarsend dağlarının yanı sıra Krom Hassat Köyünü katil Erdoğan çetelerinden temizleyerek kontrollerine geçirdiklerini belirtti.

Bu operasyonda IŞİD terör örgütüne ait 14 askeri aracın imha edildiği, teröristlerden 65 kişinin öldürüldüğü ve Deyrezzor Kentinin Sanayi Semtinde IŞİD tekfircilerinin silah ve mühimmat depolamada kullandıkları 40 m uzunluğunda bir tünelin imha edildiği açıklandı.

Askeri kaynak SANA’ya açıklamasında; Suriye hava güçlerinin Homs kırsalının doğusu Tedmur Kentinin civarının yanı sıra Karyeteyn Kentinin sınırlarına düşen Tlul el Suvd Bölgesinde IŞİD terör örgütünün siper ve toplanma yerlerine yönelik hava operasyonları gerçekleştirdiklerini ifade etti. Kaynak; operasyonlarda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürülüp araç,silah ve mühimmatlarının da tamamıyla imha edildiğine dikkat çekti.

Homs Kentinin yaklaşık 7 km kuzeyine düşen Teyrmale Köyünde de hava güçlerimizin Nusra Cephesine tabi 2 komuta karargahını yoğun ateşe tutuklarını belirten kaynak; birçok teröristi öldürüp havzalarında bulunan silah ve mühimmatlarını yok ettiklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı