DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Suriye’den ülkesine dönen Suudi kadından büyük itiraflar

15 yaşındaki Suudi Arabistanlı Ayşe Al Bakri, Suriye’de Teröristlere  katılmak için 3 ay önce ayrıldığı vatanına geri dönüyor.

Azeri Faktxeber.com sitesinin Mısır basınına dayandırdığı habere göre Ayşe, Riyad’a uçmak için geldiği Beyrut havalimanında, çok tartışılan “din” adamı Muhammed Al Arifi’nin (kur’anı kerim ile alay eden tekfirci din adamı. Al Arifi’nin kuran-ı kerimle dalga geçme videosu için lütfen tıklayın)  fetvasını duyduktan sonra Suriye’ye gitme kararını aldığını anlattı.

Nusra terör örgütü lideri ile birlikte İsrail’e bir ziyaret gerçekleştirdiğini belirten Suudi kadın,Terör örgütü liderinin İsrail ziyareti sırasında onu beraberinde götürdüğünü belirtti, terörist elebaşının İsrailli istihbarat subaylarıyla görüştüğünü ve onlardan askeri planlar, silah ve Suriye ordusunun hareketlerine ilişkin casus uydulardan çekilen fotoğraflar aldığını anlattı.

Al Nusra Cephesi, El Kaide, İsrail, Katar ve diğer Batılı ülkelerden oluşan ittifakın Suriye’de galip gelemeyeceğini iddia eden Ayşe, “Umutsuz depresyon “cihatçılar” üzerinde kontrol kurdu, bazıları Suriye Ordusu karşısında yaşadığı korku yüzünden Suriye’den kaçtı” şeklinde konuştu.

Suriye silahlı kuvvetlerinin Galibiyeti’nin yakın olduğunu vurgulayan Ayşe, çok sayıda cihatçıya ait cesetleri çöp yığınında gördüğünü anlattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı